Aktuální projekty

Jsem nadšený do vizuálu. Těší mě design, hezká atmosférická kavárna, architektura, hra světel a stínů, krásná fotografie nebo film. Když je to spojeno s novými technologiemi, ještě lépe.

Nesmírně fandím novým věcem, které nám ve spojení s IT usnadňují život.

Realizuji spoustu nejrůznějších projektů – některé sice usnuly, ale věřím, že jejich čas ještě přijde.

Jsem názorově aktivní. Spíše konzervativec.

Aktivně cestuji, rekreačně sportuji, profesionálně fotografuji, jsem hluboce ponořen do IT a technologií, ze zájmu jsem se začal zajímat o Arduino – to je takový žrout času(!), starám se o linuxové servery, weby, WordPressy, nějaké starší Drupaly.

Fotografie

Mé fotografie najdete na Twitteru (necenzurované), Instagramu, Facebooku a Pinterestu.

Ve fotografické branži jsem rozjel spoustu projektů, jelikož s různými přestávkami fotím více jak 45 let. A fotka mě stále drží. Největším projektem jsou mé Fotoexpedice.cz – organizuji pro fotografy nebo jen nadšence a amatéry cesty, na kterých se snažím jim předat zkušenosti a ukázat jim nádheru fotografie. Spousta mých „studentů“ se například vrátila k fotografii po mnoha letech a focení se stalo jejich největším koníčkem. Myslím, že se mi v rámci Fotoexpedic daří lidi inspirovat. A jsem moc rád, že je to vidět na jejich tvorbě. Mnozí také vystavují.

Takže více o Fotoexpedicích najdete na Instagramu a Facebooku.

FocusClub.cz – byl v roce 2009 můj první fotografický pilotní projekt, kdy se na trhu začaly naplno prosazovat digitální platformy. Ze své vydavatelské minulosti jsem ale pochopil, že tištěným časopisům bez výrazné přiradné hodnoty zvoní hrana. Založil jsem webový portál FocusClub.cz, který je specializovaným zdrojem informací o fotografii a hlavně fototechnice.

NikonClub.cz – největší fotografický klub u nás jsem v roce 2012 koupil a zařadit do portfolia, protože doplňoval mé další fotografické weby, a mimojiné také Canonklub.cz.

Chtěl jsem si také do projektů doplnit čistě fotografický magazín, bez fototechniky, pouze se zaměřením na fotografii jako takovou. Přidal jsem do svého portfolia FocusMagazine.cz, bohužel na tento projekt mi momentálně nezbývá vůbec žádný časový prostor.

Jak na IT

Firma ZULU Group, spol. s r. o. poskytuje od roku 2004 marketingové a IT služby zákazníkům z ČR a zahraničí. Klienty si pečlivě vybíráme a držíme firmu úzce zaměřenou.

Veřejné aktivity, názory, publikace můžete sledovat na sociálních sítích.